Savunarak Destek Ol

Zihinsel ve gelişimsel engeli olan bireylerin hayatlarında derinlemesine pozitif bir etkin olabilir. Best Buddies’in bu yetersiz hizmet gören bireylerin hayatlarını zenginleştirmesine yardım ederek, herkes için daha kapsayıcı bir dünyanın yaratılmasında katkıda bulunuyorsun. Best Buddies misyonunun yerine getirilmesi için birçok şekilde yardımcı olabilirsin – aşağıdaki önerilerden sana en çok uyan bir tanesini (veya daha fazlasını) bul!

Facebook hesabımız
Twitter hesabımız
Instagram hesabımız
Youtube hesabımız
Sosyal Medyada Haber Yay

Best Buddies’i takip et ve fikir paylaşımı ve ilham için destekçi topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişim kur.

Profil ve/veya kapak fotoğrafını değiştirerek Best Buddies’in zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireyler için arkadaşlık, istihdam ve liderlik geliştirme misyonunu sosyal medya ağında tanıtımını yap.

Dikkat çekici bir Best Buddies videosu paylaşarak arkadaşlarına ve ailene nasıl katılıp destekte bulunabileceklerini göster.

Hikayeni Bizimle Paylaş

Seni, Best Buddies aracılığı ile zihinsel ve gelişimsel engeli olan bireylerin hayat kalitelerini arttırmak için çalışmaya teşvik eden şey ne? Bize engelli hakları hareketine katılımını ve organizasyonun hayatını nasıl etkilediği anlat ve biz de başkalarına ilham olması için hikayeni paylaşalım!

 

Ne kadar kişisel ve güçlü olursa, o kadar etkili olacaktır!

Katılımı ve Kapsayıcılığı Tüm Yıl Boyunca Kutla

Best Buddies’in zihinsel ya da gelişimsel engelleri bulunan bireyler için bire bir dostluk, entegre istihdam ve liderlik geliştirme misyonuyla belirlediği ve düzenlediği yıllık etkinlikleri kutlayarak misyonumuzu destekle.

Best Buddies Arkadaşlık Yürüyüşü

Best Buddies Arkadaşlık Yürüyüşleri katılımı ve kabul görmeyi destekleyen güçlü bir sosyal harekettir. Ülke boyunca gerçekleştirilen Arkadaşlık Yürüyüşleri, katılımcılar engeli olan bireylerin katılım, arkadaşlık, liderlik ve fırsatları için bağış yapıp yürüdükçe hayatlar değiştirebilir.

Türkiye’de eşzamanlı yürüyüşler organize etmemize yardımcı ol.

Best Buddies Ayı

Her yıl Mart ayında Best Buddies’in misyonunu anma kutlamaları yapılır. #BestBuddiesAyı Best Buddies katılımcılarının arkadaşlık, istihdam ve gelecekteki liderlerin gelişiminin önemini yansıtma zamanıdır.

Spread the Word to End the Word Farkındalık Günü

Farkındalık günü her Mart ayının ilk çarşambası kutlanır. Çoğu etkinlikler bu güne denk getirilerek yapılsa da dünyanın her yerinden bireyler tüm yıl boyunca engellerin kalkması için toplumları ve okullarında uzun süreli bağış toplama, gençlik toplanmaları ve çevrimiçi hareketlilik ile yardımcı olabilir.

Best Buddies Liderlik Konferansı

26 yıl boyunca Best Buddies Liderlik Konferansı (BBLK) binlerce lidere Best Buddies destekçisi olması ve kendi toplumlarında sosyal değişim sağlaması için ilham oldu. Her Temmuz Indiana Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bu ömür boyu deneyim tüm Best Buddies liderleri, gönüllüleri, toplulukları ve tüm dünyadan destekçileri bir araya getirmektedir. Konferans katılımcıları, eylemlerinin önemi, sorumlulukları ve enerjilerini keşfederken, ortak amaç için daha etkili harekete geçme hakkında bilgi edinmektedir.