Best Buddies Turkey’in Uluslararası Ödüllü Okulu, 4. Eşleştirme Törenini Gerçekleştirdi

Zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerle bu engeli olmayan gönüllüler arasında arkadaşlık programı uygulamaları yapan Best Buddies Turkey, Edirne’de 4. yılına başladı.

Best Buddies Turkey projesinin Sosyal Bilimler Lisesi eşleştirme töreni, okulun konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Edirne’deki okul yöneticileri, Faika Erkut Özel Eğitim okulunun Müdürü ve Müdür yardımcıları, Best Buddies Turkey Trakya program koordinatörü Recep ALTINORDU, Trakya Program koordinatör yardımcısı Tugay KAVAK, gönüllüler ile aileleri katıldı. Tören okul Müdürünün konuşması ile başladı. Törende 12 gönüllü öğrenci ile 12 zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan birey arkadaş olarak eşleşti. Eşleştirme programı yine duygusal görüntülere sahne oldu. 

Projeyi dünyada en iyi uygulayan yabancı okul ödülünü Güney Kore ile paylaşan Edirne 80. Yıl Anadolu Lisesi “Sen Varsan Engel Yok !” sloganıyla zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan gönüllülerle, bu engeli olmayan gönüllüleri 4. kez arkadaş yaptı.

Best Buddies Turkey projesinin eşleştirme töreni, Edirne Halk Eğitim Merkezinin konferans salonunda gerçekleştirildi. Törene Edirne’deki okul yöneticileri, yerel yöneticiler, rehabilitasyon merkezi yöneticileri, çeşitli dernek ve vakıf temsilcileri, Best Buddies Turkey program koordinatörü Fidan KARAAHMETOĞLU, gönüllüler ile aileleri katıldı. Törende 32 gönüllü öğrenci ile 32 zihinsel engelli birey arkadaş olarak eşleşti. Eşleştirme programı yine duygusal görüntülere sahne oldu. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, engellilik konusuna doğru yaklaşım konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor.